Červenec 2010

PRÁZDNINY 2010

2. července 2010 v 1:55 | tmana.blog.cz |  ŠKOLA
Škola bude dva měsíce zavřená a my si prázdniny užíváme na plné pecky. Počasí nám zatím přeje a tak chodíme plavat. Začátek léta se rozjel dobře, tak snad to vydrží a my budeme mít spoustu nových a krásných zážitků o které se rádi na našem blogu podelíme. Krásné prázdniny přejeme i Vám.nazdárek
voda je příjemná
*

Kuky se vrací / Kladno

1. července 2010 v 14:13 FILM
Kuky se vrací

Zámecká galerie v Kladně dává dětem i dospělým ode dneška možnost "nahlédnout za filmové plátno" a seznámit se s postavičkami, rekvizitami a dekoracemi z filmu Kuky se vrací, který natočil Jan Svěrák. Expozice potrvá do 31. srpna.

*
*
*

Návštěvníci uvidí identické kulisy a rekvizity. Některé exponáty jsou tak malé, že se dají sledovat jen kukátkem, jiné jsou zase tak velké, že se s nimi mohou děti vyfotit.
"Když jsem loutky ukazoval dětem kamarádů, co se u nás zastavili, a viděl jsem jejich nadšení, říkal jsme si, že je škoda, že se nedají někde vystavit," řekl režisér Jan Svěrák. "Postěžoval jsem si v sobotním vysílání ČT24 a v neděli ráno už mi volali z Kladna, že by výstavu u nich rádi udělali. A to pěkně ve velkém, se vším, co k výstavě pro děti patří."
Kromě Kukyho v nadživotní velikosti a "Betlému" s Anuškou a jeho tryskovým autem je zde k vidění několik desítek originálních loutek z filmu.
Promítat se bude i Film o filmu, v němž návštěvníci uvidí zákulisí vzniku Kukyho, budou moci téměř strčit hlavu do hospody pod kořeny, obejít a nakouknout do Hergotova domku v koruně stromu, prohlédnout si výtvarné návrhy k filmu od Jakuba Dvorského a zjistit, jaké tajemství se skrývá v tzv. Bramborvitrině.