Duben 2010

BANG! BANG!

30. dubna 2010 v 17:49 LUCIE BÍLÁ
Držitelka mnoha prestižních ocenění - televizních Cen TýTý, Českého slavíka, Cen akademie populární hudby a dalších - Lucie Bílá zavítá po více než deseti letech se svým aktuálním koncertním programem do Kladna. Koncert to bude určitě víc než výjimečný. Vždyť Lucie bydlí nedaleko Kladna, v  Otvovicích. A tak přijede zazpívat svým regionálním fanouškům takřka až domů.Lucie Bílá a 1.2.3.deníček


Turné Bang! Bang! zavítalo do Kladna, rodiště Lucie Bílé. Rekordní počet diváků nadšeně sledoval každé Lucčino gesto a odměňoval její výkon bouřlivým aplausem.

gif


AVATAR

6. dubna 2010 v 16:37 FILM
Film Avatar nás zavádí do daleké budoucnosti, kdy lidé kolonizují planetu jménem Pandora, jež skrývá nepřeberné množství ceněné energetické suroviny, jejíž existence je podstatná pro celé lidstvo. Úkolem mise pozemštanů je vytěžení co největšího množství suroviny na planetě a ochrana těžební techniky před domorodými obyvateli Na´vi, kteří nehodlají zanechat svoji zelenou planetu lidským dobyvatelům bez boje. Naneštěstí je Pandora pro lidi nehostinná. Její atmosféra není stvořena pro člověka, ale vědcům se tuto překážku podaří odstranit a vytvoří tvora, který kombinuje lidskou a mimozemskou DNA, a je možné do něj vložit lidské vědomí.
Na scénu přichází ochrnutý voják Jack Sully, který se pomocí futuristické technologie propojí se svým avatarem, aby přesvědčil domorodý kmen Na´vi o správnosti lidského jednání na Pandoře. A dobrodružství s ekologickým podtextem může směle začít. Pandora oplývá úžasnou a skvostnou faunou a flórou, která je sice pouhým výplodem naší nejmodernější počítačové animace, ale při sledování komplexnosti a složitosti celé její struktury je snadné si pomyslet, že tvůrci při natáčení exteriérů podnikli malý galaktický výlet někam za horizont naší sluneční soustavy. . . . .
*
*
*
*
avatar