Září 2009

O krtkovi

28. září 2009 v 22:52 | 1.2.3.deníček |  KLAVÍR

2 + 4 = 6

24. září 2009 v 9:07 | 1.2.3.deníček |  FOTKY

HEROES III / video

13. září 2009 v 15:59 | 1.2.3.deníček |  HRYHeroes of Might and Magic III je pravděpodobně nejvíce oceňovaný díl série, která zatím číta 5 dílů + datadisky. Hra vznikla v roce 1999 a prvotní přijetí bylo spíše vlažné. Po prvním a druhém dílu se tvůrci rozhodli přejít k tehdy moderní renderované grafice a celá hra se do tohoto systému přenesla z ručně kreslené grafiky, která byla tolik vychvalovaná právě v předchozích dílech. Mírný šok, který hráči zažili byl kompenzován celými 8-mi městy, každé se svými unikátními jednotkami. Grafika byla velice detailní, hra běžela v 640x480 a nebyl s ní problém ani na slabších strojích. Hře též bylo vytýkáno, že renderované jednotky v bojích vypadají se svými prkennými pohyby spíše směšně, než akceptovatelně. Jak hra stárla a její čas plynul, ukázalo se, že dne se nemá soudit před večerem. Heroes III si postupem času vybudovala obrovskou fanouškovskou základnu. Grafika je zpětně hodnocená jako velice povedená a systém hry jakbysmet.

Ten je velice známý - mapa vždy obsahuje hrady, hráč začíná obvykle s jedním z nich, dle výběru. Tahovým systémem pohybuje po mapě se svým hrdinou, který zabírá doly, sbírá truhly, nachází poklady a získává zkušenosti. Postupem času, jak doly produkují suroviny, hráč staví čím dál tím náročnější budovy ve městě, které následně většinou produkují vojenské jednotky. Hrdina jich u sebe může mít neomezené množství, co se týká počtu, ale pouze omezené množství, co se týká druhu. Postupem času si takto vybuduje svojí vlastní armádu a vydává se zkoumat vzdálenější končiny od svého hradu. Zde obvykle dochází ke konfrontaci s cizím hrdinou (AI nebo hráč v MP) a započne boj, který by se dal asi nejvíce přirovnat k šachům. Hráči se střídají v tazích a pohybují se svými jednotkami ve snaze způsobit těm druhým co největší ztráty a sobě co nejmenší újmy. Boje jsou v této hře velice chytlavé a jednotky hradů vyvážené.

Štěňátka za velikou louží

7. září 2009 v 21:02 | 1.2.3.deníček |  ZVĚŘINEC
Tak je tady máme. Štěňátka. Původně se šlo pouze pro jednoho pejska, ale domů si Ronny vzal sebou i sestřičku Gabi. No řekněte sami , že jsou nádherný :o)

Dny města Kladna

5. září 2009 v 17:22 | 1.2.3.deníček |  O NÁS
Areál kladenského sletiště otevře již tuto sobotu a neděli své brány nejnavštěvovanější kladenské kulturně společenské akci Dny města. Jedná se o tradiční událost, na kterou si pravidelně najde cestu okolo dvaceti tisíc návštěvníků z Kladna a okolí. I v letošním roce je program tématicky rozdělen tak, že sobota je věnována známým kapelám a interpretům, neděle je pak zaměřena spíše na rodiny s dětmi a seniory.


Dny města Kladna (5. - 6. 9.2009)

(ulice Sportovců a areál Sletiště)

sobota: od 14.00 - 22.00

Vstupné: 50 Kč pro dospělé, 20 Kč pro seniory, děti mají vstup zdarma

Moderátor: Dan Adam

Program:
Petr Rezek s kapelou Centrum
Ivan Mládek s Banjo Bandem
Red one s Václavem Bártou Noidem
Abraxas
Škwor
Tublatanka
ohňostroj


neděle: 10.00 - 18.00

Vstupné: V neděli je pak volný vstup pro všechny.

Moderátor: Jan Lukavský

Program:

  • dechovka Kladenka
  • Kladenské heligonky
  • Michal Nesvadba
  • Kulihrášek - klauni, písničky, soutěže
  • ukázky kladenských oddílů

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů

1. září 2009 v 23:00 | 1.2.3.deníček |  FILM
Krásným zakončením letních prázdnin, byla návštěva kina Hutník ve kterém promítali Dobu ledovou 3. Dnes už tolik lidí do kina nechodí, každý se raději usadí pěkně doma u televize a pustí si na DVD co chce, ale kouzlo filmu promítaného na velkoplošné plátno je nenahraditelný.

Něco málo o filmu:
Hrdinové z prostředí pod bodem mrazu se vrací, aby zažili další
neuvěřitelné dobrodružství, tentokrát v příběhu nazvaném Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů. Nová "doba ledová" zavede hlavní hrdiny i diváky do ohromného podzemního světa dinosaurů. Je to barevná krajina plná bujné vegetace, která je ostrým protipólem mrazivého prostředí z prvních dvou "dob ledových". Je to země nebezpečí, ohromných tvorů, rostlin pojídajících mamuty, země plná tajemných míst. Věčný smolař, prehistorický krysoveverčák Scrat má před sebou osudové setkání s krysoveverkou Scratte. Mamuti Manny a Ellie očekávají první přírůstek do rodiny
. Lenochod Sid se zase dostane do problémů poté, co si založí vlastní
rodinu s nalezenými dinosauřími vajíčky. Šavlozubý tygr Diego řeší dilema, jestli se z něj po boku kamarádů nestává příliš velký měkota. Navíc, když se objeví dinosauři, Manny přestává být "králem džungle". A také se všichni seznámí s jednookým lasičákem Buckem, který neúnavně loví dinosaury. Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů má všechny esence prvních dvou dílů, které si diváci zamilovali, a ještě mnohem víc. Víc humoru, akce, neuvěřitelnou vizuální podívanou, a především kouzlo zvané 3-D. (oficiální text distributora)