Červen 2009

Mořský svět

17. června 2009 v 21:12 | 1.2.3.deníček |  FOTKY
Školní výlet do Mořského světa v Praze byl parádní. Pro toho, kdo stálou kompozici Mořského světa nezná je tady pár foteček na ukázku jak to tam vypadá.
foto : Anička

Pasování malých čtenářů

7. června 2009 v 0:18 | 1.2.3.deníček |  O NÁS
Bezmála 400 kladenských prvňáčků bude odměněno za práci v hodinách čtení. Městská knihovna Kladno je slavnostně pasuje na čtenáře. Akce proběhne 2. až 12. června v prostorách Městské knihovny Kladno. Děti z devatenácti tříd deseti kladenských základních škol absolvovaly během prvního roku své školní docházky cyklus lekcí, v jehož průběhu se seznamovaly jak s knihami a jejich tvorbou, tak s chodem knihovny. "Po složení čtenářského slibu obdrží děti osvědčení, které je bude po dobu dvou let opravňovat k získání čtenářské legitimace a roční registrace zdarma," vysvětlil ředitel knihovny Petr Kubica.

Akce, která probíhá v rámci širšího programu pro základní školy, si klade za cíl nenásilnou formou podchytit nejmladší čtenáře v období jejich největšího zaujetí a nadšení pro svou nově získanou schopnost čtení a rozšířit tak čtenářskou základnu v době, kdy se stále více stává zdrojem informací a zábavy osobní počítač. Noví rytíři "Řádu čtenářského" budou pasováni mečem za účasti maskota knihovny, sovy Rozárky. "Tento slavnostní ceremoniál daleko lépe motivuje děti k tomu, aby se do knihovny rády vrátily a více četly," doplnil Kubica. Slavnostní zahájení za účasti primátora města Dana Jiránka