Září 2008

Školní práce

30. září 2008 v 17:30 NAŠE TVORBA
Školní tvorbu naší sestřičky Aničky, kterou vytvořila společně se svojí spolužačkou Karolínou můžete najít a prohlédnout si na této adrese naší školy / je to ta třetí práce ze zhora / http://www.6zskladno.cz/uvod.php?str=2009a

Rockový tábor

28. září 2008 v 11:31 | 1.2.3.deníček |  FILM

Film Camp Rock je o dospívající dívce která zoufale chce strávit prázdniny na rockovém táboře, může se ho zúčastnit...ale jen jako kuchařka v kuchyni. Jednou zalsechnou její zpěv, ale nevedí kdo to byl a tak tuto dívku hledají do táborové pěvecké soutěže Teen Pop Star a hledají dívku s takto krásným hlasem. Právě ten kdo má najít tu dívku s překrásným hlasem je Shane Gray kterého ztvárnil Joe Jonas!


Naše nové přírůstky

24. září 2008 v 22:55 | 1.2.3.deníček |  KŘEČCIJak se křečci dále vyvíjí ?
3. den: na kůži hřbetu se objevuje zřetelná pigmentace.5. den: tělo se pokrývá jemným chmýřím.7. den: vyrůstá hustá srst, pouze bříško zůstává ještě dlouho lysé.8. den: u samiček jsou už zřetelně vidět mléčné bradavky.12. den: první vycházka mimo hnízdo.14. den: otevírají oči. Mladí křečci se asi tři týdny živí mateřským mlékem, ale už po dvou týdnech ochutnávají i normální krmení. Ve stáří tří týdnů je možné mláďata od matky odebrat.

První třída

18. září 2008 v 13:44 O NÁS
.. začala nám škola a už tu máme první domácí úkol.
Pokud by se někdy chtěli učitelé rodičům mstít, nemuseli by udělat nic víc než začít ukládat dětem více domácích úkolů. Pouhé vyslovení těchto dvou slov stačí, aby mnohým rodičům přejel po zádech mráz.
Všichni víme, že domácí úkoly jsou důležité. Celkem vzato, je nemožné, aby se děti na život v moderním světě připravily v pouhých pěti hodinách školní docházky denně. Ale jak přimějete své děti, aby si udělaly své úkoly, aniž o ně s vámi svedou bitvu?
Prvním krokem je pochopení rolí. Když učitelé zadávají úkol, je na nich, aby dohlédli na správnost a dokončení úkolu. Rodiče odpovídají za vytvoření takového domácího řádu, který k jeho vykonání přispěje. K tomu je třeba zajistit vhodné místo, dohled a případně i pomoc.
Pokud domácí úkol zůstane nevypracován nebo jej dítě vůbec nepřinese domů, je zřejmé, že se žák příliš o domácí úkoly nezajímá. V důsledku toho ovšem právo a povinnost o domácím úkolu rozhodnout přechází na dospělé.
Dospělí by měli v domácnosti rozhodovat o tom, jak dlouhý bude každodenní minimální čas na učení, i o tom, zda se domácí úkoly budou ze školy nosit domů, či nikoli. Pokud dítě prohlásí, že žádný domácí úkol nemá, pak se příslušný čas věnuje čtení a studiu, nebo se podívá, co se budou v nejbližší době učit.
Pro učitele: Jakmile jednou úkol uložíte, netrpte žákům nedbalost v jeho vypracovávání. Bude to mít za následek jen to, že začnou být nedbalí i v případě jiných, a ne jen vašich pokynů a nařízení. Ve snaze zjednat si poslušnost nevyhrožujte špatnými známkami, neboť tato technika funguje pouze u žáků, kteří již domácí úkoly dělají.
Jediná přípustná otázka zní, kdy se domácí úkol vypracuje; o tom, zda jej mají udělat, se nediskutuje. Je důležité, aby tento pohled na věc získali žáci od nejnižších tříd prvního stupně. Jakmile jsou již studenti větší než jejich učitel, je příliš pozdě.