Leden 2008

Nassfeld - Hermagor

29. ledna 2008 v 14:40 | 1.2.3.deníček |  SPORTOVNÍ
Anička s babičkou a dědou na lyžovačce v Alpách.

Playeři

29. ledna 2008 v 7:03 FOTKY

Zahraj si

24. ledna 2008 v 23:02 HRY
Anika odyssey Jednoho dne šla Anika na zahrádku pro vodu a zlý orel ji ukradl jejího milovaného králíčka. Teď jí nezbývá nic jiného, než se vydat na dlouhou strastiplnou cestu, aby dostala svojeho miláčka zpět... klikni na obrázek a zahraj si hru, která se ovládá pouze myší.

Děkujeme vám

24. ledna 2008 v 19:30 | 1.2.3.deníček |  O NÁS
Velké poděkování patří všem, kdo byl na našem blogu a tím se stal spoluautorem tohoto obrázku. Tohle je výsledek vaší práce. Koukejte, kolik vás tady už bylo.
* * * * * * * * * * * Děkujeme vám a přijďte zas. Budeme se těšit ;-)* * * * * * * * * *

Krkouni

24. ledna 2008 v 19:12 | 1.2.3.deníček |  HRY
To je krása, to je vůně, potěším dnes malé slůně. Na www.KRKOUNI.cz

Hra o poklad

23. ledna 2008 v 23:06 | 1.2.3.deníček |  HRY
"Dobrodružství začíná", tak tohle je napsáno na startu naší po domácku vyrobené hry hledání pirátského pokladu. Podobné hry se běžně prodávají a jsou docela drahé. Jejich životnost bývá však dost krátká. Tahle naše hra je namalovaná na tvrdém papíře o rozměrech 100cm x 55 cm a máme jí už skoro 8 let. Je na ní sice vidět, že se dost používá, ale máme jí rádi.
Při hře se hází kostkou podobně jako při člověče nezlob se, akorát že tě nevyhodí soupeř, ale může se stát, když vstoupíš na políčko "na start" a to znamená, že se musíš vrátit a začít znovu, nebo tam jsou i políčka které tě poponesou kupředu a ty mám raději. Může se to zdát jako nezábavné a v dnešní době všemožných elektronických her trošíčku nemoderní a nudné, ale ten kdo si to myslí, tak nemá pravdu. Rádi se k této hře vracíme, protože se u ní vždycky všichni dobře pobavíme. Nejhorší je, když tě chytí krokodýl za nohu kousek od cíle, nebo vstoupíš na políčko "země" a musíš 2x kolem ní kroužit. To mě pokaždé dost naštve, ale hra je hra a jede se od začátku. Hru někdy hrajeme i několik hodin a na toho kdo dosáhne cíle tj. pokladu, tak pokaždé čeká sladká odměna od maminky.
Pro ty co mají podobné stolní hry rádi, přejeme aby jim padalo hodně šestek a pevné nervy. Ahoj.


Xylofon

21. ledna 2008 v 14:21 | 1.2.3.deníček |  FOTKY

Holiday on Ice

21. ledna 2008 v 0:32 SPORTOVNÍ
MYSTERY je nové představení lední revue Holiday on Ice. Toto nejnovější vystoupení nesporné špičky ve světě představení na ledě zve diváky do světa kouzel, záhad a hrůzy.
Představení MYSTERY, které začíná návštěvou na tajuplném Východě, včleňuje do propracované krasobruslařské výpravné revue prvky magie a neznáma. Unikátní nová scéna tohoto představení je dílem cenami ověnčeného návrháře Barta Clementa, kostýmy navrhl francouzský návrhář Edward Piekny. Revue MYSTERY v režii Anthony van Laasta s choreografií Robina Cousinse a hudební režií Michaela Reeda nabízí úžasný výlet do světa představivosti - na ledě.

Sladký notebook

20. ledna 2008 v 22:42 | 1.2.3.deníček |  NAŠE TVORBA

Glitters od Bleu

19. ledna 2008 v 14:31 | 1.2.3.deníček |  ANIMACE

Lyžování v Alpách

17. ledna 2008 v 22:36 | 1.2.3.deníček |  SPORTOVNÍ
Dvě krátké ukázky z lyžování jsou z Nassfeldu v rakouských Alpách.
To malé na sjezdovce s červenou kombinézou a bílou helmou jsem já.


Kočka leze dírou ....

15. ledna 2008 v 12:04 | 1.2.3.deníček |  HUDBA

...a zase ta horečka

14. ledna 2008 v 16:01 | 1.2.3.deníček |  O NÁS
...a je to tady. Jako už je u nás doma každým rokem známo, tak touhle dobou nás navštěvují docela nepříjemné a vysoké horečky. Hezky si ta protivná teplota podává jednoho člena rodiny za druhým. První byla Natálka, ale ta už je O.K. a není na ní vidět, že kdy nějakou horečku měla.Když tady mluvíme o horečce, tak máme na mysli hodnoty vyšší jak 39 C a to po dobu minimálně dvou dnů. Dnes musela dostat celkový ledový zábal Anička, protože ta má zatím teplotu největší a to 39,8 C. Nevzdává to a statečně bojuje. Adélka je zatím bez teploty a tak byla dnes poprvé sama bez Natálky ve školce. Byla úplně v pohodě. Doufáme, že teplota jak přišla, tak zase rychle odejde. Někdy, ale musíme s maminkou a tatínkem odjet k paní doktorce a ta nám předepíše léky a poradí nám jak na ní. Pokud máte také problémy s horečkou a nevíte co s ní, tak tady je pár rad z netu :
... tato fotografie je sem přidána až po třech dnech a jak na ní můžete vidět, tak horečka už přemohla i posledního člena 1.2.3.deníčku Adélku.
Desatero léčby horečky u dětí
Horečka je vlastně obranná reakce organismu. Horečkou je označováno zvýšení teploty nad 38 stupňů Celsia. Při nekontrolované teplotě, nedostatečném nebo nevčasném podávání preparátů proti teplotě, určité dědičné dispozici, nedostatečném příjmu tekutin, špatně provedeném zábalu se může projevit u kojenců, batolat a dětí předškolního věku klinický obraz zvaný "hyperpyrexie" s teplotami 40-41 stupňů Celsia, provázený i poruchami vědomí a křečovým stavem. Je nutné si uvědomit, že teplota u dětí stoupá velmi rychle. Ve zcela naprosté většině klinických obrazů horečky se jedná o aktivaci obranných sil organismu. Ke zvládnutí těchto stavů mají sloužit tyto informace.
Při všech teplotách je nutné zvýšit příjem tekutin, zvláště čajů, pokud možno slazených glukopurem (hroznovým cukrem), u dětí po 2. roce věku i minerálek. Příjem tekutin při horečce je nutno zvýšit nejméně o 50% oproti normálu. Tekutiny se podávají zásadně vlažné nebo studené.
Léky typu paracetamolu (čípky, sirup, sáčky, tablety, šumivé tablety), mají různé firemní označení-Paralen, Panadol, Mexalen, Efferalgan, Dafalgan atd., a různý stupeň účinnosti, který odpovídá velikosti dávky paracetamolu k váze dítěte. Obvyklá dávka je 10-15 mg na kg hmotnosti na dávku, kterou je možno opakovat 4x za 24 hodin. Po dohodě s lékařem je možné dávku překročit ne více než na dvojnásobek pro nebezpečí postižení jater a ledvin. Musí se dát pozor na užívání několika přípravků stejného paracetamolového základu, ale jiného firmního názvu, současně.
  • Léky typu ibuprofenu (Brufen-dětský sirup). Působí proti teplotě a výrazněji proti bolestem (např. hlavy, uší, svalů a kloubů) při chřipkových onemocněních. Známé je i jeho protizánětlivé působení. Podává se samostatně v dávce 5-7,5 mg na kg hmotnosti nadávkku, kterou je možno opakovat 4x za 24 hodin. Po dohodě s lékařem je možno překročit dávku nadvojnásobek. Podává se od 1 roku věku.
  • Při vysokých horečkách je možné vzhledem k rozdílnému účinku z hlediska působení krátkodobě po dobu 48 hodin kombinovat podávání paracetamolových preparátů s Brufenem v sirupu v obvykle doporučovaných dávkách. Dochází k zesílení efektu proti teplotám bez zesílení vedlejších možných účinků. Léky nepodávejte současně!
  • U dětí od začátku 4. roku věku je vhodné několikaminutové sprchování vlažnou vodou (3-4 minuty), můžete opakovat 3x denně.
  • Během teploty je možno zvláště již od kojeneckého věku aplikovat zábaly. Správné provedení představuje tento postup: Na postýlku položíme igelitovou podložku, na ni suchou osušku a na tento povrch prostěradlo namočené do studené vody a vyždímané. Prostěradlem ovineme tělo dítěte od podpažní jamky až po konečné části nohou. Doba trvání zábalu se pohybuje kolem 5 minut. Zábal je možno aplikovat během hodiny 3x. Pokles teploty po takto prováděných zábalech se pohybuje kolem jednoho stupně. Při zábalech se nesmí pokládat na tělo dítěte peřiny nebo deky. Při studených končetinách nejsou zábaly vhodnou formou snižování teploty, stejně tak při infekčních onemocněních s kožním výsevem.
  • U dětí s možností klinického obrazu křečí je nutné se o protikřečové terapii předem domluvit s lékařem.
  • U školních dětí od patnácti let lze podávat Acylpyrin tbl. nebo effervescens ve výjimečných případech, pokud nejsou k dispozici výše uvedené preparáty. Jeho podávání je nutné bezpodmínečně spojit s dostatečným příjmem tekutin, jinak hrozí "okyselení organismu" s možností postižení jater a ledvin a dalšími komplikacemi. Nesmí se podávat při planých neštovicích a v ostatních indikacích jeho aplikaci je třeba omezit jen na nejnutnější dobu, než lze podat předchozí preparáty. U kojenců a batolat je zakázán všeobecně.
  • S malým dítětem zvláště kojeneckého a batolecíh věku je nutné být v jedné místnosti.
  • Všechna antipyretika (léky proti teplotě) zde uváděná je možné kombinovat s uvedenými metodami-sprchováním a zábaly a lze je podávat při současné aplikaci antibiotik.
  • Při vysokých nebo déletrvajících teplotách a zvláště současných ztrátách tekutin (zvracení, průjmy, nemožnost přijímání tekutin či jiných komplikacích) se poraďte s lékařem.
Převzato od Lékařské rady Dětské nadace praktických dětských lékařů ČLS JEP
Autor článku: Jarmila Buchtová


Brusleníčko

7. ledna 2008 v 10:27 | 1.2.3.deníček |  FOTKY
Hodnota teploměru je dost pod nulou a tak nám zmrzla hladina Záplav. Společně s mojí spolužačkou a zároveň mojí nejlepší kamarádkou Ájou jsme si krásně zabruslily. Po takovém náročném dni rychle vyhládne a tak jsme vyrazily na Kožovu horu. Tam už bylo krásné teploučko a my jsme si daly smažené kančí řízečky. Byla to dobrota. Musíme si takový krásný den zase někdy zopakovat. Možná však při jiné aktivitě. A při jaké? O tom vás budu zase určitě informovat. Tak zatím Ahoj a přeji krásný den :o)

Eldorádo

3. ledna 2008 v 21:38 O NÁS
Už je to půl roku, kdy jsme se na posledním nástupu loučili s ELDO-létem 007. A už je to pěkných pár týdnů, co se na stránkách Eldoráda objevila záplava líbezných fotek z těch nejvydařenějších okamžiků loňských prázdnin, ale rok 2007 je už minulostí a přichází tedy správná chvíle na otázku - chcete se objevit na fotkách z Eldoráda i v roce letošním?
Více naleznete na stránkách : www.dt-eldorado.cz